WORKSHOP SOUČASNÉHO TANCE / open class

Tweetněte nás!

WORKSHOP SOUČASNÉHO TANCE 

S TANEČNICÍ A CHOREOGRAFKOU KAMILOU MOTTLOVOU
(for english scroll down)

Workshop je postaven na zkoumání a objevování individuálních dispozic a prohlubování znalostí v technikách moderního tance, včetně pozemní akrobacie, partneřiny, improvizace a práce se zemí.

Cílem kurzu je vystoupit z komfortní zóny a oprostit se od pohodlného pohybového slovníku, na který jsme zvyklí. Posunout své hranice o kus dál a otevřít se novým formám práce se svým tělem a prohloubit své interpretační i fyzické schopnosti.

Kurz bude rozdělen do dvou částí: Dopolední lekce bude věnována práci s dechem, individuálním i párovým posilovacím cvikům, technickým kombinacím, improvizaci a jednoduché choreografii spojené s verbálním projevem a orientací v prostoru. Odpolední část bude zaměřena na interpretaci krátkých choreografií odlišných stylem i náročností a na hraní si s kontrasty a pohybovou kvalitou, dynamikou, energií a rytmikou.

Účastníci workshopu získají základní zkušenost s principy divadelního pohybu, vyzkouší si práci s větším a různorodým kolektivem a prohloubí svoje dovednosti hereckého a výrazového projevu.

Workshop je formou celodenní OPEN CLASS.

Pokud si nejste jisti, co zvládnete, můžete se připojit jen v dopoledním nebo odpoledním bloku (10 – 13, 14 - 18 hod). Setkáváme se před služebním vchodem do divadla ze strany od nábřeží. Platí se hotově na místě. V případě dotazů volejte 603 181 612.

Kdy: 23. 2. 2020, 10 – 13, 14 - 18

Kde: Studiová scéna Jihočeského divadla Na Půdě, Dr. Stejskala 19, České Budějovice

Pro koho: Pokročilí, poloprofesionální a profesionální tanečníci a kurzisté tanečních škol

Cena: 800 Kč za osobu

Info o workshopu: kamilamottlova@gmail.com

Lektorka: Kamila Mottlová

Zajišťuje: Ateliér 3D Jihočeského divadla

Kamilla Mottlová (tanečnice, choreografka, herečka) vystudovala pražskou HAMU, obor choreografie. Jako choreografka na volné noze pracovala na řadě, primárně divadelních projektů, jako například inscenace souboru Tygr v tísni Golem, Poinkarého doměnka a Ostrov, kde rostou housle, se souborem Geisslers hofcomoedianten spolupracovala na inscenacích Magdaléna lascivní a kajícná a Krása střídá nádheru, v Divadle DISK pracovala na inscenaci Pan Biederman a žháři, v Divadle Alfa vytvořila choreografii k inscenaci Jako knoflík v hlavě a v Divadle NoD choreografii inscenace Bible 2. V Jihočeském divadle vytvořila choreografie k opeře Kominíček a k inscenaci Malého divadla Nuda! a k inscenaci na scéně Na Půdě Nesmír. K projektu Ateliéru 3D Jihočeského divadla Kronikáři_koncert připravila choreografie pro 80 žáků ze školních sborů v Českých Budějovicích.

Eng:

On February 23, with association with Atelier 3D, we invite you to the first all-day workshop of contemporary dance with dancer and choreographer Kamila Mottlová.

The workshop is intended for advanced, semi-professional and professional dancers and dance school members. It is based on exploring and discovering individual dispositions and deepening knowledge of modern dance techniques, including ground acrobatics, partnering, improvisation and floorwork. The aim of the course is to get out of the comfort zone and get away from the comfortable movement vocabulary you are used to. Move your boundaries a bit further, open up to new forms of working with your body and deepen your interpretative and physical abilities.

The course will be divided into two parts: The morning lesson will be devoted to the breathing practice, individual and pair strength training, technical combinations, improvisation and simple choreography associated with the verbal expression and orientation in space. The afternoon lesson will focus on the interpretation of short choreographies of different styles and difficulty, and on playing with contrasts and movement quality, dynamics, energy and rhythm.

Kamila Mottlová studied choreography at the Prague Academy of Performing Arts (HAMU), and completed an internship at the Jerusalem Academy of Performing Arts in Israel. She performed at the Susanne Dellal Theater in Tel Aviv, in Strasbourg with Collectif Sum, she danced in National Theater projects and performed wih 420 people. As a freelance choreographer she has been working with the Moving Station in Pilsen, the NoD Theater Prague, Tygr v tísni company , Geisslers Hofcomoedianten, the DISK Theater Prague, the Alfa Theater Pilsen and the South Bohemian Theater Budweis.

When: 23th of February 2020

Time: 10 am to 1 pm and 2 pm to 6 pm

Where: New space of South Bohemian Theatre - Na Půdě 

Costs: 800 CZK


© 2002 - 2021 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů