Ateliér 3D: Repertoár

Dělej, sdílej!

divadlo fórum
premiéra: 15. 2. 2019

Divadelní dílny

premiéra: 0. 0. 2014

Herecký kurz Hercův svět

Herecký kurz MAMU

Pro děti 8+

Vytvoření profilu na Facebooku: 2 minuty
Založení nového e-mailu: 1 minuta
Vytvoření účtu na Instagramu: 30 vteřin
Natočení videa na mobil: 15 vteřin
Umístění krátkého videa na sociální sítě: 5 - 10 vteřin 

Stačí čtyři minuty a můžeme se bavit! Natočit spolužáka o přestávce, založit mu profil a s vtipným komentářem vypustit do světa... Sranda! Co by se mohlo stát?! Kyberšikana je v dnešní době jedním z nejrozšířenějších sociálně patologických jevů ve většině základních škol. Jak se jí bránit? Kde hledat pomoc? Jak se s jejími následky vypořádat?

Interaktivně-vzdělávací divadelní představení využívající techniky divadla fórum. Společný projekt Malého divadla a Ateliéru 3D.

Co je KYBERŠIKANA, Jak ji poznat, co s ní dělat a jak jí předcházet?

Vice informací najdete zde.

Jednorázová setkání, během kterých představují profesionální divadelní lektoři formou hry některé dramatické principy a postupy při vzniku divadelního představení. / termíny dle objednávky škol a skupin / délka 45 – 90 minut / pro děti od 3 do 18 let / konají se přímo ve školách, ve Studiu Ateliéru 3D anebo v historické budově JD / kapacita 20 - 30 osob / cena 60 – 100 Kč

Pro více informací kontaktujte paní Vendulu Kecovou -  tel.: 728 027 371, e-mail: vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz   

Tak jako svět divadla, je podoben podivuhodnému světu tajemství a zázraků, podobá se svět herce neuvěřitelné cestě šamana a objevitele. Zdá se vám toto přirovnání poněkud přehnané? Není ani v nejmenším. Přijďte si to sami zkusit do našeho hereckého kurzu. Přesvědčíte se, co všechno zmůže váš hlas, když s ním správně zacházíte a co dokáže vyjádřit vaše tělo, když poznáte jak na to. Naučíte se, jak vyprávět příběh, aby jeho posluchači ani nedutali, pochopíte, jak diváky rozesmát a jak jim být užitečným průvodcem světem za čarovnou oponou. 
úterý 16 – 18 h / pro účastníky od 11 let / cena: 4 500 Kč / lektor: Jiří Untermüller, člen činohry JD

BcA. Vendula Kecová / informace a přihlášky na kurzy A3D
T 728027371 / E vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz

Malá Akademie Múzických Umění je kurz, kterým vás provedou herci Malého divadla František Hnilička (DAMU) a Vít Piskala (JAMU), a předají vám to nejlepší, co si z obou těchto uměleckých škol odnesli. Během jedné sezóny jednou týdně nahlídnete pod pokličku činohernímu herectví, alternativnímu divadlu, filmovému herectví, improvizaci, loutkám a dalším. To všechno je MAMU, kde se nemusíte biflovat dějiny divadla, ale zažijete je na vlastní kůži!
čtvrtek 18 – 20 h / pro účastníky od 15 let / cena: 4 500 Kč / lektoři: František Hnilička a Vít Piskala, herci Malého divadla


BcA. Vendula Kecová / informace a přihlášky na kurzy A3D
T 728027371 / E vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz

více > >více > >více > >více > >

Interaktivní prohlídky divadla

Kronikáři aneb Jak vzniká muzikál

KUPÉ NA PŮDĚ

/ divadlo VOSTO5 a hosté
premiéra: 21. 5. 2018

Kurzy baletu pro dospělé 20/21

/ baletní kurzy

Prohlídky prostor Jihočeského divadla spojené s úvodní hrou a odborným komentářem / termíny dle objednávky škol a skupin / délka cca 90 min. / kapacita 20 – 30 osob / cena 80 Kč

Pro více informací kontaktujte paní Vendulu Kecovou -  tel.:728 027 371, e-mail: vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz   

90 min, 2 týmy, 4 úkoly a… tajemná odměna!

Podaří se nám vytvořit inscenační tým a zahrát jednu scénu z autorského muzikálu Kronikáři? Budete mít jedinečnou příležitost vyzkoušet si práci těch, kteří stojí za vznikem této inscenace, v níž spojily síly všechny soubory Jihočeského divadla.

Koncept: Vendula Kecová

Lektoři: Lucie Valenová a Petr Hubík / Určeno pro 1. stupeň ZŠ 

Fenomenální rozhlasový moderátor Pavel Pláteník spolu s noblesním sólistou Příbramského divadla v Příbrami Karlem Krautgartnerem přijíždějí ve svém mezinárodním expresu dotazů Na Půdu Jihočeského divadla. Do kupé k nim přisedají dva vzácní hosté a společně se vydávají plnou parou vpřed krajinou všetečných dotazů a pohotových odpovědí.

Kupé v lese divadla VOSTO5 moderují Pavel Pláteník (Ondřej Cihlář) a Karel Krautgartner (Petr Prokop) již několik let ve vršovické kavárně Café v lese. 

Balet nemusí být jenom nedosažitelná umělecká disciplína určená výhradně profesionálům. Nabízíme kurzy baletu pro dospělé, kteří se sice nestanou baletními hvězdami, ale zakusí eleganci, ladnost a pravidelnost tohoto starého a stále živého tance. Balet přispívá ke správnému držení těla, posiluje fyzickou kondici, rozvíjí smysl pro rytmus, harmonii, protáhne a zpevní celé tělo. Účastníci kurzu se také dozví zajímavosti o přípravě divadelní inscenace nebo o fungování celého divadelního mechanismu, nahlédnou do zákulisí.

Letos opět otevíráme lekce baletu pro úplné začátečníky!
Začínáme v týdnu od 7. září 2020 / Kurzy probíhají a platí se v blocích po trimestrech / pokročilí: pondělí 18 – 19:30 h, mírně pokročilí: pondělí 19:30 – 21 h, začátečníci: středa 18 – 19 h / cena jedné lekce: 120 Kč/ 160 Kč / lektor: baletní mistr Sergej Škalikov

BcA. Vendula Kecová / informace a přihlášky na kurzy A3D
T 728027371 / E vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz

více > >více > >více > >více > >

Kurzy pro děti 20/21

Divadelní ateliéry pro děti

Kyberšikana

/ Dělej, sdílej!

Letní divadelní dílny pro děti 2021

Studio Bigy

Mladší děti od 7 do 9 let 

Bude to společná cesta za divadlem prostřednictvím hry, prožíváním a zkoumáním velkých i malých příběhů. Na vlastní kůži budeme poznávat, jaké to je být hrdinou, ale třeba i zloduchem. Budeme se učit divadelním dovednostem: divadelnímu pohybu, mluvení, vidění a cítění. Našimi nástroji budou tělo, hlas a prostor. Budeme za pomoci naší představivosti, fantazie proměňovat svět kolem nás. A hlavně se budeme učit být na téhle dobrodružné cestě partou, která spolupracuje, je vnímavá ke všem svým členům, kteří „na sebe slyší“ a drží při sobě.
středa 15:30 – 17:30 h / pro děti od 7 do 9 let / cena: 4 000 Kč / lektorka: Jana Wertigová

Starší děti od 10 do 12 let
Společná cesta za divadlem prostřednictvím příběhů, improvizací, dramatických her a vstupování do rolí. Budeme aktivně hledat vztah k literatuře, divadlu a umění v širším slova smyslu. Naším nástrojem bude tělo, hlas a prostor. Budeme se společně snažit o rozvoj kultury pohybu, techniky řeči a výrazu. Budeme zkoumat a snažit se pochopit charaktery a motivy jednajících osob, vnímat znaky a metafory jako prostředky k vyjádření - divadelnímu sdělení. Naši společnou práci budeme směřovat k vytvoření společného divadelního tvaru. A to všechno SPOLU. Kurz navazuje na předchozí dva roky.
čtvrtek 15:30 – 17:45 h / pro děti od 10 do 12 let / cena: 4 000 Kč / lektorka: Jana Wertigová

BcA. Vendula Kecová / informace a přihlášky na kurzy A3D
T 728027371 / E vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz

Dělej, sdílej! / inscenace divadla forum pro školy

Co je KYBERŠIKANA, jak ji poznat, co s ní dělat a jak jí předcházet.

PRO DĚTI:

Kyberšikana je, když někdo někomu schválně ubližuje, ponižuje ho nebo uráží a používá k tomu mobilní telefon nebo počítač. Na začátku to třeba vypadá úplně nevinně jako legrace, jenže postupně už je to legrace jenom pro toho, kdo ubližuje. Těch, kdo ubližují může být i víc a může být hodně těžké se bránit, ale a když se tomu nezabrání, může z toho být velký průšvih!
Když něco takového zažíváte anebo víte, že se to děje někomu blízko vás, MUSÍTE TO NĚKOMU ŘÍC!!! Když to řeknete, můžete pomoct anebo dokonce zabránit velikému neštěstí!
ŘEKNĚTE TO někomu dospělému: rodičům, učitelům anebo, když SE STYDÍTE NEBO BOJÍTE, můžete zavolat nebo napsat anonymně na LINKU BEZPEČÍ 116 111, www.linkabezpeci.cz

NEJHORŠÍ JE NEUDĚLAT NIC!! NNTB znamená NENECH TO BÝT, www.nntb.cz


 

Dílny vedené formou příměstských táborů pro děti od 6 do 12 let, které vedou divadelní profesionálové a odehrávají se v prostorách Jihočeského divadla. 

Letos opět připravujeme letní dílny pro děti! Chcete-li, aby i vaše dítka zakusila zábavné divadelní tvoření, neváhejte a hlaste se.

Informace a přihlášky na vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz.

Dlouhodobý divadelní projekt ve spolupráci Biskupského gymnázia a Ateliéru 3D Jihočeského divadla. Celoroční kurz pro studenty gymnázia, kteří mají možnost si společně s divadelními profesionály vyzkoušet na vlastní kůži, jak se dělá divadlo.

více > >více > >více > >více > >

Vidíte mě, slyšíte mě?!

/ dramaťák na jedné vlně
ON-LINE verze divadelní dílny A3D
  

Co byste dělali, kdybyste byli na jeden den neviditelní? A co byste dělali, kdybyste byli neviditelní celý váš život? Jaké to je, když si vás vůbec nikdo nevšímá? Nejen spolužáci nebo učitelé, dokonce i rodina. Neviditelnost totiž vážně existuje. Je to výhoda, či nevýhoda? A může se z nevýhody stát výhoda? To zjistíme během ON-LINE lekce zaměřené na téma přehlížení jednotlivců ve společnosti. Společně budeme sledovat příběh Norberta. Kluka, který nepatří vůbec nikam. Kluka, který je pro ostatní neviditelný. Co všechno je ochoten obětovat? Může svou neviditelnost nějak využít?

Dílna je určena primárně fungujícím skupinám dramatické výchovy při LDO ZUŠ či jiných zájmových organizací. Je vedena metodou strukturovaného dramatu, které vzniklo na motivy inscenace Invisible man v Malém divadle. Projektu se mohou zúčastnit i školní nebo jiné volnočasové skupiny s dětmi ve věku 11 a více let.

Jak to bude probíhat? On-line dílna probíhá ve formě „videokonference“. V domluveném čase se účastníci přes zaslaný odkaz připojí na platformě ZOOM k „videokonferenci“ . Všichni potřebují využívat zvuk a videokameru svého počítače, tabletu či mobilu. Celým procesem provádí dva lektoři: Tereza Hejdová a Vít Piskala.

Délka dílny: 1,5 hodiny

Dílnu je možné objednat u Venduly Kecové na emailové adrese: vendula.kecova@jihoceskedivadlo.cz nebo na telefonu 728 027 371.

 

  
více > >  
© 2002 - 2021 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů