Den s baletem Jihočeského divadla

Tweetněte nás!

Petit, relevé, grand nebo pose!

To vše zaznívá při tréninku malých i velkých tanečníků jihočeského baletu. Balet k Jihočeskému divadlu neodmyslitelně patří - už téměř 75 let má vlastní baletní soubor a k tomu přes 20 let vychovává malé tanečníky v baletní škole. Proč to zmiňujeme právě dnes? Protože 29. dubna je Mezinárodním dnem tance, a tak jsme se ho rozhodli věnovat baletu Jihočeského divadla. Protančete se tímto dnem s jihočeským baletem a oslavte s ním svátek lásky k tanci ve velkém. Naši tanečníci vzkazují - jde to i s rouškou!

Slovanské tance / 1979

Jihočeský balet tančí skoro tři čtvrtě století

Nově založený baletní soubor roztančil v roce 1946 své první představení Slovanskými tanci od Antonína Dvořáka. Od té doby vznikala v Jihočeském divadle nadčasová díla klasického i moderního baletu, jako například Romeo a Julie, Labutí jezero, Carmina burana, Louskáček a mnohá další.

Koncert baletní školy / 2019

Láska k baletu začíná u těch nejmenších

Baletní škola Jihočeského divadla letos oslavila už své 20 narozeniny. Pod vedením baletního mistra Sergeje Škalikova vede své baletní žáčky k lásce k baletu a rozvíjí v dětech muzikálnost, koncentraci a radost z pohybu.

Poznejte blíž tanečníky Jihočeského divadla

Tančí každý den - na jevišti, na baletním sále, teď i u sebe doma. Co pro ně vlastně tanec znamená? Na to jsme se zeptali tanečníků baletu Jihočeského divadla. Poslechněte si jejich odpovědi ve videu a poznejte naše tanečníky o trochu blíž.

Balet extra #3 / Mujer / 2020 / Foto Ben Jícha

Tanečníci i choreografové

Tanečníci Jihočeského divadla mají chuť nejen tančit, ale i tvořit. Svoje taneční variace vám letos sólisté jihočeského baletu představili během tanečního večera Balet extra #3. Vášnivou choreografii sólistky Rosy Marii Pace s názvem Mujer uvidíte dnes v 18:00 během online přenosu Mezinárodního dne tance. Zatančí v ní Ayano Nagamori a Zdeněk Mládek.

Mezinárodní den tance ONLINE

Den s jihočeským baletem uzavřeme taneční přehlídkou Mezinárodního dne tance, která už po šesté svede dohromady taneční a baletní soubory z celé republiky. Balet Jihočeského divadla na takové akci nemůže chybět! Užijte si z domova choreografii tanečníků Jihočeského divadla Mujer a taneční variace baletních souborů Národního divadla v Praze, Divadla J. K. Tyla v Plzni nebo třeba Laterny Magiky.

Odkaz na událost zde

Šípková Růženka / 2019 / Foto Michal Hančovský

Šípková Růženka nespí

Pro milovníky baletu máme skvělou zprávu - už zítra uvidíte na YouTube kanálu Jihočeského divadla v tančit Šípkovou Růženku! Záznam pohádky o princezně na špičkách bude online přesně v 18:00 a pak celý týden.


© 2002 - 2021 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů