Bačkorové

komedie
premiéra: 25. 10. 2019

Café Groll

milostná romance z českobudějovicích nevěstinců
premiéra: 31. 12. 2020

Da Vinci

/ Otáčivé hlediště
Komedie o cestě do časů Leonarda da Vinciho
premiéra: 4. 7. 2021

Ďáblův sluha

historická detektivka
premiéra: 8. 3. 2019
Miro Gavran

V anketě Jihočeská Thálie 2019 vyhodnocena jako nejoblíbenější divácká inscenace roku.

Učitelka Anna žije se svým druhým manželem v malém bytě. Peněz není nazbyt, ale jsou spolu šťastní. Jenže pak je z vězení náhle propuštěn Annin první manžel, který, jak se ukázalo, byl odsouzen omylem. Teď nemá kam jít, a tak se pochopitelně vrací do svého. Jenže v jeho pantoflích už se zabydlel manžel číslo dvě! Začíná absurdní soužití bez vyhlídky na změnu. Muži se mohou zabít nebo – skamarádit. A pak se objeví ještě jedna žena…

Jan Štifter

Rok 1920. Mladý lékař Rudolf Slíva dostává na starost péči o zdraví zaměstnankyň českobudějovických nevěstinců. Osudovým se mu stane Café Groll v Kasárenské ulici, které se pyšní vyhlášenou kurtizánou Annou Václavíkovou...

P. Zelenka, O. Šubrtová

4. - 14. a 18. - 31. 7. 2021

Historik umění Silvio vášnivě obdivuje staré mistry a když jde o pozoruhodný obraz, je ochoten obětovat vše. Když se ale stane i se svou ženou Claudií obětí experimentu a ocitne se v době Leonarda da Vinciho, pozná, že není lehké žít v blízkosti génia. A už vůbec ne v 15.století!

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené)Více informací ZDE.

 

Dále hraje celý soubor činohry Jihočeského divadla, artisté a externisté.

Vlastimil Vondruška

V anketě Jihočeská Thálie 2019 vyhodnocena jako nejoblíbenější divácká inscenace roku.

Oldřich z Chlumu je se svými věrnými druhy, panošem Otou a velitelem Divišem, pozván do jižních Čech, aby zde na hradě jednoho z mocných Vítkovců vyšetřil sérii podivných zločinů. Vraždí opravdu přízrak mrtvého komtura, nebo se za vším skrývá nebezpečný šílenec? Čas kvapí a na cestě už je vyslanec svaté inkvizice. Ale ještě nebezpečnější než inkvizitor jsou svůdné ženy… Jak obstojí tři vyšetřovatelé v této dvojí zkoušce?

Délka představení 115 minut.

více > >více > >více > >více > >

Dobrý proti severáku

Adaptace bestselleru o osudové lásce
premiéra: 18. 10. 2019

Holky a kluci

monodrama
premiéra: 25. 9. 2020

Kalifornská mlha

hra
premiéra: 29. 12. 2017

Nesmír

scifi muzikál pro všechny fans
premiéra: 17. 1. 2020
Daniel Glattauer, Ulrike Zemme

Helena Dvořáková za roli Emmi získala ocenění za nejlepší ženský herecký výkon roku 2019 v prestižní anketě i-divadlo.cz a v rámci Jihočeské Thálie 2019.

Emmi chtěla přes internet zrušit předplatné časopisu Like. Kvůli překlepu ale její e-mail dostane Leo Leike. Takhle začne nezvyklá korespondence, umožňující zcela nezávazné, a možná právě proto velmi intimní sbližování. Jak tento virtuální vztah začíná nabývat na intenzitě, přichází nevyhnutelná otázka – setkat se, nebo ne? Vydrží milostné city, které vzplály ve virtuálním světě, realitu? Rakouský román z roku 2006 se stal bestsellerem, neméně úspěšná pak byla i jeho divadelní verze. 

Dennis Kelly

Přesunutá premiéra ze sezóny 19/20

Muž a žena se nečekaně seznámí ve frontě na letišti. Vášnivě se do sebe zamilují. Pak přijde manželství, dítě, dům, problémy v práci…A city se mění. Sluncem prozářená idyla se mění v děsivou noční můru…jaká je cena za to, že potkáte „muže svého života“?

Stephen Sachs

Bouřlivý i komický souboj o pravost obrazu Jacksona Pollocka svede živočišná barmanka bez zábran s kultivovaným expertem na výtvarné umění.

Autor hry je uznávaný americký dramatik a režisér ověnčený mnoha cenami. Kalifornská mlha získala v roce 2009 v USA cenu za nejlepší hru i inscenaci roku. 

Dan Kranich, František Hnilička & kolektiv

Mladí herci z činohry i Malého divadla spojili své síly, nechali vytrysknout svou tvůrčí energii a vytvořili nesmírné dílo pro všechny sci-fi fans z Českých Budějovic a okolí. Vznikl ikonický autorský muzikál s ikonickou hudbou Jana Čtvrtníka.

Někde uprostřed nekonečna se nachází obyčejná planeta. Na té planetě se nachází jedno obyčejné město. V tom městě žije jedna obyčejná dívka. Obyčejná dívka, která má stanout tváří v tvář svému neobyčejnému osudu. Síla. Hrdinství. Přátelství. Ale i temnota a smrt. Příběh tak velký, že ho musíme uvádět na malé scéně. Osud tak spletitý, že by vydal na tři knihy, nebo dvanáct řad seriálu. Neobyčejný příběh o obyčejných věcech v nesmírném nesmíru.
* Podobnost s jinými fiktivními postavami je čistě náhodná...

Délka představení 70 minut bez přestávky.

více > >více > >více > >více > >

Perplex

absurdní komedie
premiéra: 26. 2. 2021

Pes baskervillský

/ Otáčivé hlediště
detektivní komedie
premiéra: 11. 6. 2015

Plíce

krutopřísná love story
premiéra: 30. 10. 2020

Pod sněhem

taková normální rodinná oslava
premiéra: 18. 1. 2019
Marius von Mayenburg

Co se to děje? Z běžného návratu manželů domů po dovolené se stává noční můra. Přátelé, kteří měli zalévat kytky, obsadili byt a ničím už si nemůžete být jisti, natož sami sebou. Běžná realita, normální situace a vztahy se vymkly kontrole. Je to důvod podlehnout panice nebo se tím bavit?

A. C. Doyle

25. 8. - 12. 9. 2021

Po záhadné smrti pána na baskervillském panství se i kolem jeho dědice stahuje síť. Podaří se Sherlocku Holmesovi a jeho věrnému Watsonovi zastavit pekelného psa? Nejslavnější případ Sherlocka Holmese v režii Petra Zelenky.

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené). Více informací ZDE.

Duncan Macmillan

Premiéra odložena

Holka a kluk. Milují se a chtějí být spolu, jenže…Ono nestačí třídit odpad. Je vůbec dneska ekologické mít děti? Všechno se to strašně hrne a není snadné se rozhodnout…
 

Petra Soukupová

Blanka, Olina a Kristýna, tři sestry jedou na oslavu otcových narozenin. Auto je plné jejich netrpělivých dětí a dárků a v hlavách jim víří myšlenky – na nedodělanou práci, nespolehlivého milence, na kila, která po porodu nejdou dolů a manželovu častou nepřítomnost… Navíc je mezi sestrami plno starších i novějších křivd a to, co je čeká u rodičů, by je ani ve snu nenapadlo. Trefná psychologická sonda do vztahů v současné rodině se s bravurou pohybuje mezi komikou a tragikou. Takovou jízdu zimní krajinou jste nezažili! Nebo možná ano…

V představení zní skladba Zdeňka Borovce "Zřejmě letos nikde nejsou kytky" (interpretace Marie Rottrové) v zastoupení ProVox Music Publishing, s. r. o..

Délka představení 110 min. včetně přestávky. 

více > >více > >více > >více > >

Pořád jsem to já

slavné hollywoodské drama na jevišti
premiéra: 9. 4. 2021

Rybí krev

requiem za zbourané vesnice
premiéra: 18. 4. 2019

Saturnin

poetická komedie
premiéra: 8. 4. 2005

Selský baroko

jihočeský bestseller
premiéra: 5. 12. 2020
Christine Mary Dunford, Lisa Genova

Alice je úspěšná žena se šťastnou rodinou. Jednou si jde zaběhat a nedokáže najít cestu zpět. Poté, co jí diagnostikují časnou formu Alzheimerovy choroby, začíná její tragický i dojemný zápas za záchranu toho, kým kdysi byla.
 

Jiří Hájíček

Poutavý příběh lidí z několika malých obcí, které musely ustoupit gigantické stavbě atomové elektrárny Temelín. Jak těžké je opouštět domov? A je možné odpustit zpřetrhané kořeny a rozbité sny?

Románová předloha byla oceněna cenou Magnesia Litera 2013.

Délka představení 170 minut s přestávkou. 

Zdeněk Jirotka - Jan Jirků

Jiskřivá komedie se zpěvy plná neobyčejných dobrodružství.

Jiří Hájíček

Genealog Pavel sestavuje rodokmeny, většinou pro zámožné emigranty. Jedna neobvyklá zakázka jej přivede k téměř detektivnímu pátrání po udáních, která v padesátých letech dostala několik jihočeských sedláků do vězení. Kořeny zla ale sahají až do současnosti.

Kniha Jiřího Hájíčka Selský baroko byla v roce 2006 oceněna cenou Magnesia Litera za prózu.

více > >více > >více > >více > >

Společenstvo vlastníků

satirická komedie
premiéra: 20. 2. 2020

Téměř dokonalá láska

psychologické drama
premiéra: 7. 4. 2018

Zabiják Anders

gangsterská komedie
premiéra: 19. 9. 2020

Zavolejte Jeevese

komedie
premiéra: 6. 3. 2015
Jiří Havelka

Střecha potřebuje kompletní renovaci, protože padají tašky a ohrožují chodce. Světlíky hnijí. V domě není výtah a nutně se musí udělat nový plynový rozvod. A ve fondu oprav je všehovšudy sto padesát tisíc. Takže návrh na odprodej půdních prostor se zdá být skvělým řešením. Ale ouha, názory členů SVJ se výrazně rozcházejí… Cenami ověnčená hra odhaluje na půdorysu domovní schůze o naší společnosti mnohem víc, než by nám bylo milé.

Nicole Moeller

Pohřešovaná dívka Chloé, vězněná únoscem, se objeví po šesti letech. A (podobně jako její do velké míry reálný předobraz Natascha Kampuschová) stane se mezinárodní celebritou. Kdysi úspěšný novinář Greg, který před lety psal o dívčině zmizení, od ní dostává nabídku napsat její příběh. Svého únosce ale Chloé kryje. Proč? Greg je nucen do jejího příběhu ostře zasáhnout, i když to znamená střet s únoscem.

Jonas Jonasson

Přesunutá premiéra ze sezóny 19/20

Zabiják Anders je první den na svobodě a potřebuje práci. Toho využije mladá farářka, která je kvůli svému ateistickému smýšlení na dlažbě, a společně s trochu bezprizorním hotelovým recepčním rozjedou báječný byznys. Vraždy jdou na odbyt, ale pak se zabiják Anders rozhodne polepšit. Farářka a recepční mají sice kvůli nevyřízeným objednávkám na krku podsvětí, ale v hlavě se jim začíná rýsovat nový podnikatelský záměr…

P. G. Wodehouse

Nedostižný a originální sluha Jeeves inspiroval Zdeňka Jirotku při psaní Saturnina. Jeeves, stejně jako Saturnin, má zvládnout vše – milostné eskapády svého mladého pána Bertieho, tajné obchodní transakce jeho obávaného strýce lorda Worplesdona, nástrahy žárlivého strážníka i šílené nápady mladého pána Edwina, nadšeného shromažďovatele dobrých skutků, který jako by panu Miloušovi ze Saturnina z oka vypadl. V idylickém venkovském sídle ve Steeple Bumpleigh to vře a jedině Jeeves je schopen s anglickým humorem a šarmem odvrátit katastrofální důsledky ztřeštěných nápadů! Divadelní adaptace románu Jitřní zpěvy slavného anglického humoristy P. G. Wodehouse.

více > >více > >více > >více > >
© 2002 - 2021 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů