Best of pohádkový Džubox

oblíbené pohádky světa v loutkových klipech
premiéra: 14. 4. 2022

Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel

česká legenda pro nejmenší
premiéra: 17. 2. 2018

Dělej, sdílej!

divadlo fórum
premiéra: 15. 2. 2019

Devatero pohádek

aneb Jak si Helena, Karel a Josef hráli
premiéra: 25. 9. 2021
Jiří Jelínek & Tereza Lexová

Červená Karkulka? Perníková chaloupka? Otesánek ? Aladin ? Alibaba a čtyřicet loupežníků? Tihle všichni se vejdou do našeho auta?
Zveme vás na koktejl těch nejslavnějších pohádek! Sami si z naší nabídky vyberte KLIP na vaší oblíbenou pohádku ! A my to rozjedem!

Pojizdný jukebox - živá hudba - divoké loutky - pouliční mejdan! 

Jiří Jelínek

Pro děti 4+

Byly doby, kdy měl každý člověk svůj znak a v něm obrázek toho, jaký je. Janek bosou nohu, protože rád utíkal, Denisa notu, protože ráda zpívala, Petr knihu - rád četl.... A proč dostal do znaku rytíř Bruncvík lva? Uvidíte v dobrodružném představení o odvaze. Nebojte se přijít!

Pro děti 8+

Vytvoření profilu na Facebooku: 2 minuty
Založení nového e-mailu: 1 minuta
Vytvoření účtu na Instagramu: 30 vteřin
Natočení videa na mobil: 15 vteřin
Umístění krátkého videa na sociální sítě: 5 - 10 vteřin 

Stačí čtyři minuty a můžeme se bavit! Natočit spolužáka o přestávce, založit mu profil a s vtipným komentářem vypustit do světa... Sranda! Co by se mohlo stát?! Kyberšikana je v dnešní době jedním z nejrozšířenějších sociálně patologických jevů ve většině základních škol. Jak se jí bránit? Kde hledat pomoc? Jak se s jejími následky vypořádat?

Interaktivně-vzdělávací divadelní představení využívající techniky divadla fórum. Společný projekt Malého divadla a Ateliéru 3D.

Co je KYBERŠIKANA, Jak ji poznat, co s ní dělat a jak jí předcházet?

Vice informací najdete zde.

bratři Čapkovi / Jiří Jelínek

Odložená premiéra ze sezóny 20/21.

Doktorskou pohádku, Pošťáckou pohádku, Tuláckou pohádku a ptačí a psí a kočičí… Na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí, tyhle i další pohádky vám zahrají, zazpívají, zatančí, zahalasí či zajódlují spisovatel Karel Čapek a malíř Josef Čapek.

Připravte se, že budete chtít, aby jich nebylo DEVATERO, ale STOTERO! Krása-nádhera-bžunda!

více > >více > >více > >více > >

Džubox JeDe

pojízdný teatromat Malého divadla
premiéra: 3. 12. 2020

Gloria aneb Docela malé klanění docela malému jezulátku

vánoční příběh
premiéra: 27. 11. 2021

Invisible Man

/ neviditelnost existuje
neviditelnost existuje
premiéra: 29. 2. 2020

Jak se směje zubatá

/ Kdopak by se smrti bál
premiéra: 16. 10. 2021

Pozor pozor, na vědomost se dává, že náladu a zábavu venku zajistí pojízdný Džubox JeDe! Kdo přijde, tomu zahrajeme. Stačí, když si nás kolemjdoucí všimnou, přijdou a hodí do otvoru v autě minci, a pak se začnou dít věci.

V prosinci jsme s tímto kouzelným strojem hráli a baviili lidi na náměstích. V ulicích Budějovic jsme byli k vidění od 3. 12. do 17. 12. 2020. Kdo neviděl na vlastní oči, může si pustit zde.

V květnu budem vyhrávat na Budějovickém Majálesu 2021! Přijďte za námi v pondělí 24. 5. na náměstí Přemysla Otakara II od 15 hodin. 

Jiří Jelínek

Kdesi na seně leží mezi nebem a peklem, oslem a volem, Josefem a Marií docela malé miminko …. Příběh může začít! Hudba tiše hraje, loutky se ladně pohybují, jehličí voní! Představení, po kterém řeknete: "Kolikrát se ještě vyspím, než přijde Ježíšek?" Andělé v ceně!

Janek Lesák & Natálie Preslová & kolektiv

Koprodukční projekt Malého divadla a LIVE4K

Nevšimnete si jich na ulici, nezavadíte o ně pohledem, ani když sedí přímo naproti vám. Seznamujete se s nimi možná po dvacáté. Jejich obličej zapomenete v tu vteřinu, kdy od vás odvrátí zrak. Neviditelnost existuje.
Příběh s neviditelným hercem v hlavní roli, vyprávěný formou live-cinema, tedy živým kinem, ve kterém sledujete film, který filmový štáb v reálném čase natáčí přímo pod plátnem. Kino, ve kterém je film jen polovinou příběhu. A příběh o člověku, který je jen polovina člověka.

Inspirováno novelou H. G. Wellse a deníkovými záznamy pana N. O. Bodyho, nalezenými v jeho pozůstalosti. 

Představení je určeno pro věkové kategorie 13+!

Kasha Jandáčková, David Košťák

Odložená premiéra ze sezóny 20/21.

U Ondráše doma se začne čím dál častěji ozývat tajemné chichotání. Kdo, čemu a proč se směje? Malý chlapec musí s pomocí své mladší sestřičky Makiny a jejich andulky Vlastičky započít detektivní pátrání!

Jak se směje zubatá je příběhem o rodině, již navštívila smrt, která se jen tak nemá k odchodu. Jak se se smrtí může vyrovnat dítě a jak dospělý? A jak se se smrtí vyrovnává sama smrt? Na tyto otázky se s nadhledem pokusí odpovědět hravá inscenace o umírání, které je nedílnou součásti našich životů. Nahlédněte s námi za oponu, která dělí svět živých od říše zemřelých.

Inscenace vznikla za podpory Nadace ČEZ.

více > >více > >více > >více > >

Je to tajný

improvizace pro děti
premiéra: 15. 1. 2022

Kapr a sněhulák

interaktivní podcast Malého divadla
premiéra: 26. 12. 2020

Karel - táta vlasti

divadelní manuál pro vladaře
premiéra: 9. 3. 2016

Karkulka vrací úder

premiéra: 26. 9. 2020
Janek Lesák & Natálie Preslová

Nemůžeme vám říct, jak se to jmenuje. Dokonce ani o čem to je. A už vůbec ne, jak se jmenuje hlavní postava. To všechno totiž bude jenom na vás. Zůstaňte, kde jste. Až přijde čas, budeme vás kontaktovat.

Vaše Malé divadlo.

Malé divadlo do uší

Malé divadlo do uší

Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad Malé divadlo do uší. Jedná se interaktivní podcasty z hudební díly Malého divadla. První podcast s názvem Robot a drak si příznivci mohli stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák si poslechnou od 26. prosince. Podcastová posluchárna Malého divadla si pro uši malých i velkých o adventu 2020 připravila třiadvacet adventních pohádek a jeden opravdový vánoční příběh Vánoce pro Kočku od Terezie Radoměřské.

Petr Hašek, Helena Koblischková

Pro děti 8+

"Kupuju hrad, stavím kostel, prodlužuju hradby a pokládám mnicha na svůj klášter." Kdo je na tahu? Přece Karel! Vybudovat vzkvétající říši není zrovna hračka. Ale když se spojí štěstí ve hře s láskou k vlasti, můžou se dít i divy. Přesně jako ve čtrnáctém století za vlády prvního českého krále, který uměl číst a psát. Jevištně-animovaný portrét „největšího Čecha“, který se za svůj život stihl stát nejmocnějším mužem tehdejšího světa a přitom nezapomenout, odkud vzešel.

Inscenace o Karlu IV. k příležitosti sedmistého výročí jeho narození. 

Janek Lesák & Natálie Preslová

Otravná mrňavá holka, kterou maminka z nějakého důvodu poslala úplně samotnou do temného lesa, se potká s krvežíznivou vlčí příšerou…

Že jste to už slyšeli stokrát? Chápeme. Že vás to nudí? Nás taky. Červená karkulka je ale jeden z nejslavnějších příběhů všech dob a něco na něm být musí. Tak se pojďte vsadit, že ať je vám 6, 12 nebo 18, ať jste rockovej muzikant, baletka nebo superhrdina, tahle malá mrcha vás všechny dostane.
 

více > >více > >více > >více > >

Maringotka Malého divadla

/ Interaktivní vizuálně-zvuková instalace
premiéra: 29. 5. 2019

Maryša: Příběh vraha

/ letní open-air klasika o nejslavnější vraždě v dějinách českého dramatu
folklorní doku-drama
premiéra: 18. 5. 2021

Mimi opera

Opera pro nejmenší v doprovodu jejich nejbližších
premiéra: 4. 12. 2021

Muž Dvojhvězdy

/ Otáčivé hlediště
Příběh létajícího muže
premiéra: 11. 6. 2021

Interaktivní vizuálně-zvuková instalace
70 let výročí vzniku Malého divadla v Českých Budějovicích


Autoři projektu: Veronika Poldauf Riedlbauchová, Jan Čtvrtník a Klára Hejlková

Co se stane, když se spojí genius loci maringotky po slavném loutkářském rodu Kopeckých, loutky ze starých inscenací Malého divadla a nová zvuková technologie schopná simulovat 3D prostor?
Nechte se přenést do zcela svébytného světa, v němž zažijete divadelní vzpomínky doslova na vlastní kůži! Autentický zážitek, určený právě a jen jednomu divákovi, je umožněn díky tzv. binaurálnímu zvuku. Specifičností jeho nahrávání je způsob simulace prostorového vnímání, podobný 3D efektu, tedy snímání zvuku napodobující lidské ucho. A proto podlehněte zážitku, v němž se stírá hranice mezi iluzí a skutečností!
Interaktivní vizuálně-zvuková instalace v maringotce je inspirována historií a inscenacemi Malého divadla v Českých Budějovicích a vytvořena u příležitosti 70 let jeho výročí. Je určena pro diváky od 12 do 99 let


 

bratři Mrštíkové / Janek Lesák & Natálie Preslová

letní open-air klasika o nejslavnější vraždě v dějinách českého dramatu

Pro děti 15+

Pojďte se s námi podívat na náves malebné moravské vesnice, kde je potůček překlenutý nahrbeným můstkem, před statky se zelenají malé zahrádky (takzvaně před našima), na zápražích stojí bílé lavičky a od hospody je slyšet výskot se sborovým zpěvem chasy: “Muzika hrá na vše strany.”

A kde za chvíli jedna holka narve jistýmu zmetkovi do kafe takovou dávku arzénu, která by otrávila i celej malebnej moravskej kravín.

Lukáš Sommer

Týpí malého Kolumba 

Cesta do nového světa hudby a fantazie, kde se potkávají děti a dospělí s herci, zpěváky a hudebníky a spolu podnikají první malá / velká dobrodružství. Světa, kde neplatí žádná omezení a na všechno si můžete sáhnout. Kdo ví, zda ve svém dítěti třeba neobjevíte génia? Každopádně vás čeká neopakovatelný společný zážitek pro všechny smysly v bezpečném a přívětivém prostředí.

Vhodné pro miminka od 3 do 18 měsíců.

Originální autorská opera pro nejmenší děti a jejich dospělé průvodce je inspirována podobnými projekty ve světě, např. ve skandinávských zemích, avšak vychází z našich vlastních hudebních a divadelních kořenů. Hravou operu komponuje jeden z našich nejúspěšnějších skladatelů mladší generace Lukáš Sommer, rodák z Dobré Vody u Českých Budějovic, scénáristou a režisérem je Jiří Ondra. Oba autoři mají bohaté zkušenosti s tvorbou pro děti. Scénografka Jana Hauskrechtová s pomocí pohyblivých objektů vytváří v prostoru Studiové scény Na Půdě fantazijní svět plný barev, tvarů, světla a vůní, který budou děti se svými blízkými objevovat. Není tu tedy klasické dělení na jeviště a hlediště, ale jeden společný prostor, v němž i diváci budou podle principu tzv. imerzivního divadla součástí hry. Na inscenaci budou spolupracovat také herci souboru Malého divadla.

Ivan Arsenjev & Petr Forman

23. 8. - 11. 9. 2022

Neluč se nikdy se mnou, jako se vlna loučí s vlnou

Zářivý svět zuřivého snílka Alexandra Grina. Nekonečný svár svobodného ducha s okovy země, souboj lásky a fantazie s tíživou skutečností a zraňující nenávistí. Tajemný muž, zázračně kráčející vzduchem, nás vybízí, abychom se nikdy nevzdávali svých tužeb a snů, protože pak už bychom nežili. Symbolický příběh plný obrazů, atmosfér a divadelních zázraků otevírá nové možnosti, jak rozehrát zámecký park a scénu otáčivého hlediště.
 

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené)Více informací ZDE.

Upozornění pro všechny diváky inscenace Muž Dvojhvězdy. Brány zahrady jsou otevřeny hodinu před představením, ale část kolem hlediště je uzavřena. Příchod na točnu je možný pouze jedním vchodem 20 minut před začátkem představení. Místo určené k příchodu je nedílnou součástí celého představení. 

více > >více > >více > >více > >

Návod k přežití zombie apokalypsy

„maso na divadle“
premiéra: 13. 4. 2019

Nuda!

premiéra: 2. 11. 2019

O Palečkovi

průvodce pro malé cestovatele
premiéra: 24. 11. 2018

Robot a drak

interaktivní podcast Malého divadla
premiéra: 20. 11. 2020
Janek Lesák & Natálie Preslová

14+

„Jsou tady. Všude kolem nás. Vždycky jsme o nich věděli, ale netušili jsme, jak daleko to může zajít. Tyhle řádky píšu v opuštěném podzemním krytu pod starou slévárnou. Za pár dní nám dojde voda, budeme muset ven. Ale ať se stane cokoli, přísahám, že naše mozky nedáme snadno. A dokud budeme dýchat, poneseme s sebou základní hodnoty naší civilizace - lidskost, vzájemnou úctu, porozumění. A ruční plamenomet XM42.“

/ Omlouváme se divákům, ale část mozku obsahující druhou část anotace byla autorům vyžrána z hlavy při pokusu zabránit zombie apokalypse v reálném světě. /

Janek Lesák & Natálie Preslová

Představení je určeno pro věkové kategorie 8+

"Sedni si, ani se nehni, nemluv, a koukej to vydržet 45 minut!"
Zvukově-pohybový koncert pro tři herce, kytaristu a nástěnné hodiny.
Úplně nudná show odehrávající se už po staletí ve školních lavicích.
 

Délka představení 50 minut.

Zdeněk Jecelín

Pro děti 3+

Byli jednou dva manželé a ti neměli děti. Jedenkráte když muž na pole odejel orat, narodil se mu zatím doma synek, o nic větší než paleček. Matka ho také hned Palečkem nazvala. Byl to klučík přepodivný! Sotva se narodil, už ho byly plné kouty, po jizbě, po kuchyni běhal, skákal, zpíval, a když bylo k poledni, volal na matku: „Mámo, mámo, dej mi oběd, ať ho otci na pole donesu!“
/ Božena Němcová

Jaké to je plavit se přes velkou louži? Dostat se jedním uchem tam a druhým zase ven? Má každé proč své proto? Dobrodružné vyprávění o malém chlapečkovi s obřím srdcem a o radosti z poznávání světa.

Uvádíme v rámci cyklu Český rok k výročí 100 let republiky.

Malé divadlo do uší

Malé divadlo do uší

Malé divadlo pro své menší diváky připravilo pořad Malé divadlo do uší. Jedná se interaktivní podcasty z hudební díly Malého divadla. První podcast s názvem Robot a drak si příznivci mohli stáhnout v průběhu listopadu, další vánoční příběh Kapr a sněhulák si poslechnou od 26. prosince. Podcastová posluchárna Malého divadla si pro uši malých i velkých o adventu 2020 připravila třiadvacet adventních pohádek a jeden opravdový vánoční příběh Vánoce pro Kočku od Terezie Radoměřské.

více > >více > >více > >více > >

Ten, který vylezl na kopec a rozhlédl se

mýtický příběh indiánského chlapce dle skutečnosti
premiéra: 12. 3. 2022

Úplně celá česká historie

/ 8+
rodinné představení
premiéra: 18. 6. 2022
 
Blackhorse Mitchell / Alexander Stipsits / Petr Hašek

Široké skalnaté pláně, stáda pasoucích se ovcí, dlouhé vyjížďky na koních, střílení z luku, kempování, lov, naslouchání místním bohům a legendám, kresby v písku, teplo rodinného ohniště, tradice a nekonečný horizont…co je však za ním?
Skutečné osudy chlapce z rezervace indiánského kmene Navajů, který toužil nahlédnout za horizont.
Životní příběh navajského šamana Blackhorse Mitchella z Ameriky 50. let 20. století.

“Svět je tak velký, jak veliký jsi ty.”

Doku-loutkové divadlo složené ze zrnek navajského písku.

Janek Lesák & Natálie Preslová

18. 6. - 10. 7. 2022

Kompletní průvodce dějinami našich předků v Čechách i v Moravě pro celou rodinu

 
více > >více > > 
© 2002 - 2021 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů