Divotvorný hrnec

/ Otáčivé hlediště

Burton Lane / V + W / E. Y. Harburg - Fred Saidy

muzikál premiéra: 5. 6. 2019
Tweetněte nás!

5. - 15. 8. 2021

Co si takhle znovu říci: My si taky uděláme rodinný výlet do Štědré Doliny ve fiktivním americkém státě Missitucky, kde se odehrává nesmrtelný pohádkový příběh prvého zámořského muzikálu uvedeného u nás v Čechách? Divotvorný hrnec plný zlata, který plní tři přání, plnokrevné postavy v čele s třeboňským vodníkem Čochtanem v báječně rozehraných komediálních situacích z pera autorské dvojice Voskovec a Werich, jež spojují melodické evergreeny Burtona Lanea. 

Představení je opatřeno titulky v češtině, angličtině a němčině (vhodné i pro sluchově postižené)Více informací ZDE.

Délka představení 2 hodiny 15 minut. 

Dokumenty
Plakát k inscenaci
foto Jarmila Štuková, grafický design Marek Vácha
Z médií
Právo
6. 6. 2019
Atlasceska.cz
6. 6. 2019
Respekt
3. 6. 2019
Rozhlas.cz
28. 5. 2019
 
Hudební nastudování Martin Peschík
Choreografie Sergej Škalikov
Světelný design Petr Baštýř
Sbormistr Martin Veselý
Korepetice Mikoláš Troup
Asistent režie Lucie Bicanová
Asistent choreografie Zdeněk Mládek

 

Účast na představení bude umožněna pouze při splnění podmínek stanovených aktuálním Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví při epidemii onemocnění COVID-19, zejména pak na základě doložení, že návštěvník představení není COVID 19 pozitivní a sdělení údajů nezbytných pro evidenci návštěvníků v rozsahu stanoveném v mimořádném opatření. Z vašich ohlasů
Přidejte svůj ohlas

Divotvorný hrnec, 17. 8. 2021

naprosto úžasný zážitek :-)
Soňa Dubská Dubská

Divotvorný hrnec, 12. 8. 2021

Nečekaně skvělá podívaná! Všem kteří se podílejí na tomto představení patří potlesk ve stoje a velké díky.
Karel Vaněček

Divotvorný hrnec, 21. 6. 2019

Dobrý den, každý rok se stane, že navštívíme s manželkou otáčivé hlediště v Č.Krumlově. Letos jsem si myslel, že z finančních důvodů to asi nebude. Ale když jsem slyšel v rádiu, že Otáčivé hlediště začíná svou sezonu Divotvorným hrncem tak jsem začal počítat. A nakonec jsem se rozhodnul, že bez mála tu desetinu ze svého důchodu si ukrojím a podívali jsme se na internet a opravdu jsme našli snad dvě poslední místa, která byla vedle sebe. A tak jsme opravdu 12.6. usedli na naší oblíbenou scénu. Pro mě to byl opravdu neuvěřitelný zážitek jelikož jsem jako dítě poslouchal Čochtana a ty neuvěřitelně krásné melodie s nádhernými texty poslouchal jako malý kluk ještě na těch tvrdých deskách. Říkal jsem jim ,,ty kamenné desky". Tehdy v podání nenapodobitelného Jana Wericha. A tak jsem byl zvědavý jak se s tímto kusem zhostí herci našeho Jihočeského divadla. A opravdu to bylo nádherné a já jak jsem v pokročilém věku tak jsem snad celý průběh musel skrývat slzy dojetí. Ještě jednou děkuji.
Karel Žahour

Divotvorný hrnec, 13. 6. 2019

Tak zase po roce u vas, mile otacko. Na nejmilejsi kousek, ktery jsme u vas za ta leta videli. Tentokrat jiz podruhe, myslim, ze poprve to bylo pred peti lety s Ondrejem Veselym v hlavni roli. Pocasi krasne, hostesky usmivajici se, jasmin vonavy az k opojeni, barevne kostymy, co je miluju, prtata, co skotaci po loukach a kazdyho jednoho bych si chtela vzit domu, a pak samozrejme vykony vsech ucinkujicich - opet nezapomenutelny vecer. Martin Hruska - milacek divaku, charisma bijici na dalku, perfektni vyslovnost, sila hlasu, melodicnost... a Miloslav Vesely - ani o tech par let starsi neztratil nic oproti puvodni verzi, kterou jsem u vas videla. Miluju ho! Zuzana Benesova, ac jsem dosud neznala, krasne vyzpivana, usmevava, lehce uveritelna a prekrasna. A pak Jan Kriz - sympatak jak v Kalichu, tak tady v tech modrych dzinach, s hlasem jak zvon. Ale, ve vsi ucte, stin Ondreje Veseleho bohuzel neprekrocil. Dekujeme! Vratime se zas!
Sarka

Divotvorný hrnec, 10. 6. 2019

Dobrý den, v neděli 9. 6. jsme navštívili představení Divotvorný hrnec a byli jsme nadšeni. Představení má hravost a lehkost Osvobozeného divadla. Živý orchestr ještě umocnil zážitek a všichni účinkující byli úžasní. Všm moc děkujeme za krásný večer. Vraceli jsme se domů spokojení a veselí. :-)
Tereza Pruchová


Přidejte svůj ohlas

Vážení návštěvníci webových stránek Jihočeského divadla, upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány!

Vaše jméno    kontakt


Kontrola proti robotům: Součet 52 + 105 je:

Tímto, v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů, v platném znění, prohlašuji, že mi je alespoň 16 let a uděluji tak svůj souhlas se zpracováním uvedených údajů příspěvkové organizaci Jihočeské divadlo, se sídlem Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice, IČO: 00073482, za účelem zveřejnění vašeho ohlasu. Upozorňujeme, že anonymní ohlasy a ohlasy obsahující vulgarismy nebudou na našich stránkách zveřejňovány! Osobní údaje bude správce zpracovávat manuálně i automaticky přímo prostřednictvím svých zaměstnanců a dále prostřednictvím společnosti Marten & Louis, spol. s.r.o., IČO: 26016168, se sídlem Kostelní 942/46, České Budějovice. Osobní údaje předané tímto způsobem budou uloženy v databázi Jihočeského divadla maximálně po dobu 10 let od vložení a mohou být libovolně upravovány či smazány manuálně i automaticky, online či přes zaměstnance společnosti.  Odvolání souhlasu se zveřejněním či zpracováním poskytnutých dat lze online v této servisní sekci či e-mailem na osobniudaje@jihoceskedivadlo.cz.  V případě podezření na neoprávněné použití Vámi poskytnutých údajů máte právo předat podnět k šetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Více informací zde.

© 2002 - 2021 Marten & Louis, spol. s.r.o., www.marten-louis.cz // design - www.designatelier.cz
Připomínky a návrhy zasílejte na czech@marten-louis.cz.
Všechna práva vyhrazena, Jihočeské divadlo, příspěvková organizace
Dr. Stejskala 19, 370 47 České Budějovice
Zásady ochrany osobních údajů